1. Újpest – Fradi: Kedvcsináló | Fociclub
  2. A köztévé híradójában 11-11 lett a Fradi-meccs eredménye | Rangadó
  3. Stadion
  4. Az Újpest nem szeretne részt venni a Fradi ünneplésében | Rangadó
  5. Sport: Balhé és vízágyúk a Fradi-Újpest után - fotók | hvg.hu

Könnygáz mellett vízágyúkat is bevetett a rendőrség a Ferencváros-Újpest bajnoki labdarúgó mérkőzés utáni rendbontás megfékezése érdekében az Üllői úti Albert Flórián Stadion közelében péntek este. A rendőrségnek a Ferencváros drukkereit kellett megfékezniük, akiket kordonok között tereltek a metróállomás, illetve a Népliget felé. A szurkolók több helyen is bedöntötték a kordont, de a rendőrök mindenütt megakadályozták, hogy az elzárt területre bejussanak. A Népligetből üvegekkel, műanyag palackokkal dobálták a rendőröket. Volt olyan drukker, akit bilincsben vezettek el. A vendég újpesti szurkolók a csapatuk 1:0-ás győzelmével zárult mérkőzés után biztonsági okokból egy ideig nem hagyhatták el a stadiont, majd rendőri kísérettel különmetró szállította őket Újpest városkapuig. Korábban a rendőrség azt közölte, hogy a mérkőzés előtti rendbontásban négyen sérültek meg könnyebben, a sérültek egyike rendőr. A meccs alatt aránylag békés minden. Vihar előtti csend. © Hernádi Levente Bekiabálások mindkét oldalról Az újpesti szurkolókat a metróba terelte a rendőrség, a két tábor nem érintkezett a stadionon kívül Ezután kezdődött a felszinen az oszlatás: vízágyúval, könnygázzal, lovas és kutyás egységekkel szorították ki a tömeget a környékről Az igazoltatott drukkereket a rendőrök a villamosig kísérték © Hernádi Levente

Újpest – Fradi: Kedvcsináló | Fociclub

Olyan játékosokkal szemben, mint Leonardo vagy Böde Dániel, nem engedhetünk meg egyetlen megingást sem. És akkor a többiekről még nem is beszéltem. Erős a Ferencváros – de nem verhetetlen". Thomas Doll a zöld-fehérek hivatalos honlapjának adott interjút: ''A legutóbbi, Pápa elleni mérkőzésünk nagyon fontos volt a derbi szempontjából, hiszen bár több találkozón is jól játszottunk, a gólszerzéssel eddig hadilábon álltunk. Fontos, hogy ráéreztük a győzelem ízére. Emlékszem azokra a derbikre, amelyeken részt vettem, a Lazio–Roma, a Schalke–Dortmund vagy a Hamburg–St. Pauli mérkőzésre. Pontosan tudom, hogy az ilyen találkozók az év meccsét jelentik a szurkolók számára, és azzal is tisztában vagyok, hogy a srácok készen állnak az összecsapásra. Természetesen én is nagyon várom már a derbit, sokat hallottam róla. Régóta nem nyertünk az Újpest otthonában, ezért is fontos a pénteki meccs. A hétközi edzéseken is érezni lehetett, hogy a derbire készülünk, mindenki tudja, hogy ez más, mint a többi mérkőzés.

Az Újpest kontrákból próbált veszélyeztetni, de nem sok sikerrel, mivel rendre egy-két játékos követte csak a támadást, így a ferencvárosi védők könnyedén tudták hárítani ezeket a próbálkozásokat. A 23. percben Lovrencsics Gergő megsérült, így Szergej Rebrovnak kényszerűségből kellett változtatnia. A Fradi csapatkapitányának a helyét Abraham Frimpong vette át. Egészen pontosan Botka húzódott ki a jobb szélre, a ghánai védő pedig Blazic párja lett középen. Frimpong gyorsan veszélyeztetett is, egy bal oldali szögletet követően öt méterről kapu fölé fejelt. Az első 30 percben a Fradi 63 százalékban birtokolta a labdát, és ötször próbálkozott kapura lövéssel, míg az Újpest a másik oldalon nem tette próbára Dibusz Dénest. Pauljevic és Tokmac hatalmas csatája Forrás: MTI/Illyés Tibor Az első félidő utolsó 15 percére kicsit kijött a szorításból az Újpest, az FTC is több hibával játszott, mint a meccs korábbi szakaszában. A 38. percben Burekovic szabadrúgása után Perosevic fejelhetett 12 méterről, de jócskán elkerülte a labda a kaput.

A köztévé híradójában 11-11 lett a Fradi-meccs eredménye | Rangadó

Nagyon fontos, hogy helyes mentalitással, keményen lépjünk pályára. Biztos, hogy kiváló hangulat, és mindkét csapat részéről sok szurkoló lesz a mérkőzésen, ugyanakkor az is lényeges, hogy hideg fejjel, higgadtan játsszunk. A testbeszédben, a lelkesedésben és az agresszivitásban is megfelelő utat kell választanunk. Érezzük, hogy csakúgy, mint az eddigi mérkőzéseinken, most is kilencven percig magunk mögött tudhatjuk majd fanatikus drukkereinket. Fontos, hogy a csapat és a szurkolók az első perctől kezdve együtt harcoljanak. A játékosaim tisztában vannak azzal, hogy nagy felelősséggel tartoznak a derbi, a szurkolóink és a Ferencváros iránt" A mérkőzést este 19:00 órakor láthatjuk a Duna Tv-n! Pék Márk

A mai nap során a 212. alaklommal csap össze a két rivális, minden jegy gazdára talált már. Nem csak a presztízs miatt, de a bajnokság szempontjából is fontos mindkét csapat számára a győzelem. Az örökmérleg nyelve jócskán a Ferencváros irányába dől el, a zöld-fehérek 95 alkalommal diadalmaskodtak, még a lila-fehérek 59x, döntetlent 57x játszottak. A gólkülönbség szintén a Fradit hozza ki győztesen, egy híján 400 góljuk van, ugyanez az adat az újpestieknél 300. A visszavágót a Megyeri úton rendezik, ahol mostanság nem éppen tündököl az FTC. Utoljára 2000. november 30-án tudták elhozni a 3 pontot, akkor Dragóner Attila találatával nyertek 1-0-ra. Azóta a következő eredmények születtek: 2–2, 3–2, 3–0, 0–0, 1–1, 1–0, 1–1, 2–1, 2–1, 6–0, 1–1, 2–1. Újpesten az eddigi legnagyobb arányú hazai győzelem 6-0 (2010-ben), még a legnagyobb vendég siker 5-0 (1990-ben). Képforrás: Az őszi találkozót a hazai környezetben játszó zöldek nyerték 3-1-s összesítéssel. A vezetést még Bavon Tshibuabua szerezte meg (a derbiket tekintve ez volt a klub 300. gólja), ám erre 3 alkalommal válaszolt a hazai együttes, először Diallo egyenlített, majd Juanan öngóljával vették át a vezetést, végül Böde Dániel állította be a végső eredményt.

Stadion

A mérkőzés gyászszünettel kezdődött, két legendás vízilabdázó, Kárpáti György és Benedek Tibor halála miatt. A Fradi jól kezdte a találkozót, Isael lőtt kiszorított szögből, 8 méterről, a labda Pauljevics lábáról ment centikkel kapu mellé. A szöglet után Blazic került helyzetbe, de a hátáról kapu mellé ment labda. A 7. percben ismét Isael szögletei jelentettek veszélyt. Zubkov lövése után kifejelte a gólvonal elől a labdát Risztevszki, majd Banai mutatott be elképesztő bravúrokat, előbb Lovrencsics lövése, majd Tokmac közeli próbálkozása után. Pillanatokkal később újabb hazai szöglet, ezt Botka fejelte az ötösről kapu fölé. Az Újpest megúszta az első perceket, de nagyon a folytatásban sem tudott kijönni a saját kapuja elől. A Fradi birtokolta többet a labdát, irányította a játékot, láthatóan élvezte a játékot a hazai együttes. A 15. percben Zubkov ívelt be erőből egy labdát a tizenhatoson belülre, Banai az utolsó pillanatban látta meg a labdát, és mutatott be egy újabb nagy védést. Három perccel később jött az újabb hazai helyzet, Blazic beadása után Boli fejelt kapu mellé.

fradi újpest meccs eredménye tv

Az Újpest nem szeretne részt venni a Fradi ünneplésében | Rangadó

Végül, de nem utolsó sorban nézzük, mit vár a két edző a derbitől: Az Újpest FC vezetőedzője, Nebojsa Vignjevics nyilatkozott a Nemzeti Sportnak: ''Ami tőlünk telt, megtettük az elmúlt napokban, a futballistákról lerí az elszántság, a hangulat nem is lehetne jobb – szóval készen állunk a Ferencváros elleni csatára. Én nem feszültnek írnám le az atmoszférát, inkább úgy fogalmaznék, hogy kellőképpen motiváltak a játékosok. Ez persze a nagy meccsek velejárója. Amint az is, hogy a héten folyamatosan érzékeljük, mennyire fontos másoknak, elsősorban a szurkolóinknak ez a mérkőzés. Mondhatni, emiatt kívülről nehezedik ránk nyomás, de részemről ezzel sincs gond, el kell viselni. Aki profi, képes kezelni a helyzetet. Azt már kitaláltuk, hogyan nyerhetünk… A kérdés az, mit valósítunk meg az elképzelésekből. Ahhoz, hogy megszerezzük a három pontot, hideg fejre, önfegyelemre és kilencven percen át tartó koncentrációra lesz szükség. Ha csak egy pillanatra is kihagyunk, azt az ellenfél könnyedén kihasználhatja.

Az Újpest az elmúlt 4 hazai meccsén veretlen (2 győzelem, 2 döntetlen), a tavaszi szezonban nyújtott eddigi teljesítményük: 2 győzelem, 1 döntetlen, 2 vereség. A Ferencváros idegenben jobban muzsikál (18 pontot gyűjtöttek), mint otthon (15), tavaszi 5 meccsük eredménye: 1 győzelem, 3 döntetlen, 1 vereség. Gólokkal mindenféleképp számoljunk, hiszen az Újpest eddig minden hazai mérkőzésén betalált, a Ferencváros pedig a kecskeméti kirándulásukon kívül, idegenben mindig betalált. E mellett szól még a gólátlagok aránya: a lilák meccsein 3. 27 az átlag (a legmagasabb az NB1-ben), de a zöldek sincsenek sokkal lemaradva, kereken 3 gól esik a mérkőzéseiken. A hazaiak jelenleg a 9. helyen állnak 28 ponttal, egy győzelem esetén sem tudnak előrébb lépni, mivel az előttük állónak 33 pontja van. A csapat legeredményesebb góllövője Simon Krisztián 7 találattal. A vendégek a 6. helyen tartózkodnak, ha győznek, akár a 4. helyre is felugorhatnak, de ez függ a többi mérkőzés alakulásától is. A Ferencváros jelenlegi gólkirálya Böde Dániel, aki 10x volt eredményes.

Sport: Balhé és vízágyúk a Fradi-Újpest után - fotók | hvg.hu

fradi újpest meccs eredménye stadion
  1. Fradi újpest meccs eredménye sas
  2. Keszthely kardiológiai magánrendelés magyarul
  3. Fradi újpest meccs eredménye tv
  4. Pécsi egyetemi napok 2019 e
  5. Milyen elven működik a színes mágneses rajztábla?

Nem úgy Sigér lövése, de Banai a tizenhat méterről leadott próbálkozást is védte a 40. percben. Ahogy az első negyven, úgy az utolsó öt perc sem hozott gólt az első félidőben, így döntetlennel vonultak a csapatok az öltözőbe. A második félidő elején sem unatkoztak a szurkolók, előbb a bal oldalon Nwobodo hagyta le Blazicot, majd a rövid felső sarok fölé lőtt 15 méterről, majd a másik oldalon Risztevszki mellett Isael tűnt el a tizenhatoson belül, de Bogár Gergő játékvezető szerint nem történt szabálytalanság. Pillanatokkal később Boli szerezhette volna meg a vezetést, de jó helyzetben, 14 méterről kapu mellé lőtt. Az 53. percben már nem hibázott Boli: Botka jobb oldali beadását bevetődve lőtte két méterről a kapube, megszerezve a vezetést a Fradinak. Két perccel később újabb gólt szerezhetett volna Boli, de hiába futotta le Herist és lőtt 15 méterről, Banai hatalmasat védett. Boli ismét betalált az Újpest ellen Forrás: MTI/Illyés Tibor A Fradi ezt követően átadta a területet az Újpestnek, és erre kis híján rá is fázott.