A mérkőzés után Csoknyai István szövetségi kapitány boldogan és elégedetten nyilatkozott az M4 Sportnak: Azt láttam, hogy a végén, amikor lefújták a mérkőzést, még nem fogtuk fel, hogy mi történt, nem szakadt át az a gát, de 2-3 perc után mindenki megértette, hogy megcsináltuk ezt a mérkőzést. Azt kaptuk, amire számítottunk, az első félidőben nem volt nagy különbség, a másodikat talán jobban bírtuk erővel, feljavult a kapusteljesítmény és a védekezés, jól zártunk, a friss emberek lendületet hoztak. Az ember nem lehet elégedetlen, de ha egy kicsit bátrabbak vagyunk és futunk - persze nem kellett -, akkor lehetett volna nagyobb arányú győzelem is, de ezzel az öt góllal is mindenki nagyon boldog. Jól felépítettük a stratégiát, az ellenfél csak a végén húzott váratlant a nyitott védekezéssel, ott talán emiatt és a fáradtság miatt belehibáztunk, de összességében végig uraltuk a mérkőzést, a kérdés az volt, mennyivel nyerünk. Gratulálok a csapatnak az eddigi szerepléshez, és a szurkolóknak is köszönjük a biztatást, nagyon jólesett! "

Teljes

Ráadásul mivel Székely Márton kiválóan védett, az ellenfél lövői elbizonytalanodtak, és számos ziccert hibáztak. A hajrá hektikus játékot hozott, de az észak-afrikaiak nem tudtak közelebb kerülni a magyar válogatotthoz, mely taktikailag remek második félidőt produkált. Székely Márton 34 lövésből 13-at védett. A következő mérkőzés szerdán, Norvégia ellen következik. A középdöntő-csoportok első és a második helyezettje az elődöntőbe jut, a harmadik az ötödik helyért, a negyedik pedig a hetedik helyért játszhat. A magyar csapat már nem juthat elődöntőbe. A torna győztese kijut a 2020-as tokiói olimpiára, a 2-7. helyezettek pedig részt vehetnek a jövő tavasszal sorra kerülő selejtezőtornákon.